رفتن به مطلب
MohammaD

اختصاصی لاس پلاگاس: فایل فوق سری سلاحهای سازماندهی شده زیستی

پست های پیشنهاد شده

لاس پلاگاس: فایل فوق سری سلاح‌های سازماندهی شده زیستی

لاس پلاگاس: فایل فوق سری سلاح‌های سازماندهی شده زیستی (که در غرب با اسم لاس پلاگاس: ارگانیسم‌های جنگ شناخته می شود) فیلم کوتاهی هست که توسط استودیو 1K با همکاری Capcom Japan ،Sony Pictures و موسسه ساخت فیلم‌های CG در ژاپن Digital Frontier، ساخته و در نسخه رسمی DVD و Blu-ray انیمیشن Resident Evil: Damnation ارائه شده است. این فیلم کوتاه به عنوان یک بسط داستانی بر حوادث انیمیشن شامل ترکیبی از محتویات تازه و مستقل از انیمیشن و همچنین محتویاتی از خود انیمیشن مثل عکس‌ها و فیلم‌های بایگانی شده از شخصیت‌ها، مخلوقات و مکان‌های انیمیشن، بر روی یک صفحه کامپیوتر نمایش داده می شود. این فیلم در قالب یک گزارش درباره استفاده از سلاح‌های سازماندهی شده زیستی در حوادث جمهوری اسلاو شرقی در سال 2011، مدتی بعد از حوادث انیمیشن توسط دانشمندی بنام دکتر ویلیام گیبسن تهیه و برای رئیس یک سازمان ناشناخته فرستاده می شود. هیچ کدام از دو مردی که در طول ویدئو با یکدیگر صحبت می کنند، دیده نمی شوند.

مَکس: «عجله کن، دکتر...»

دکتر ویلیام گیبسن: «من تقریبا آماده‌ام تا گزارش رو شروع کنم.»

مکس: «من جلو رو پوشش میدم، تو اینو بگیر.»

(به او یک اسلحه میده)

دکتر ویلیام گیبسن: «این دیگه برای چیه؟»

مکس: «اگر نتونستم برگردم لازمت میشه.»

دکتر ویلیام گیبسن: «رئیس، من دکتر ویلیام گیبسن هستم. آنچه که قراره شما ببینید، بوسیله میکائیل زیلکوو به دست ما رسیده، یکی از دانشمندانی که در ساخت نمونه‌های مصنوعی برای این زن؛ رئیس جمهور بلیکووا دخالت داشت. یک اقدام خیانتکارانه که متاسفانه به قیمت جونش تمام شد. موقعی که من ضبط این گزارش رو تمام کردم، اون رو از طریق یک ماهواره محافظت شده از مکان امنی روی سرور شما آپلود می کنم. بعدش مامور شما یعنی مکس و من به سمت محل خروج حرکت می کنیم. من دعا می کنم این اطلاعات به سلامت به دست شما برسه، حتی اگر خودمون نرسیم.»

بدون هیچ حرف اضافه‌ای، لاس پلاگاس

1.png.63126013a77360051cc720546d449d31.png

شکل زیستی این انگل توسط گروهی مذهبی در اروپا به نام ایلومینادوس کشف شد. اونها از انگل برای جذب و کنترل افرادشون استفاده می کردند. زمانی که قدرت به یکی از حاکمان انتقال پیدا کرد، او استفاده از انگل را ممنوع و اون را در جایی از قصرش مخفی کرد. از اونموقع انگل برای صدها سال به فراموشی سپرده شد، تا اینکه یکی دیگر از حاکمان قصر انگل را پیدا و اون را دوباره پخش کرد.

2.png.af3aca9659c1f71675bc6e1da9ca714f.png

لاس پلاگاس در اصل به معنای "بلا" یا "طاعون" است. این انگل خودش را به سیستم عصبی قربانی متصل و به تدریج در شش‌ها و قلب پیشروی می کند، نهایتا کنترل سیستم عصبی مرکزی را از طریق نخاع بدست میگیره. نشانه‌های افراد الوده شامل سرفه های خونی، غش کردن، توهم، ظاهر شدن خون در اطراف چشم ها، تورم و تغییر رنگ رگ‌های خونی و همچنین تغییر رنگ عنبیه چشم به طرز مشخصی به رنگ قرمز می باشد. موقعی که تمام نشانه‌های دیگر موثر واقع نشد، به چشم‌ها نگاه کنید. چیزهایی که گفتم همه نشانه بودند، اما این انگل واقعا چکار میکنه؟

3.png.f79c9ccdc63fc2cfad6d790774cd83ba.png

به طور خلاصه انگل اونها را خیلی قوی و بسیار مقاوم در برابر درد میکنه. نه فقط انسانها، بلکه به دلیل سازگاری بالایی که داره، میتونه سایر موجودات زنده را هم به خوبی الوده کنه. این انگل چگونه قدرت تاثیر بالایی داره؟ یک نظریه این هست که لاس پلا گاس نوعی هوش اجتماعی یا بهم پیوسته داره، چیزی که ممکنه شما اسمشو ذهن کندویی بذارید، برقرای ارتباط از طریق بسامد بسیار بسیار زیاد امواج صوتی. اینها چیزهای پایه هستند، حالا اجازه بدید کمی تخصصی‌تر موضوع را بررسی کنیم.

4.png.4e867728f63f0136098d837d774659ca.png5.png.15d76f412d752c20d242c2dc8643c74f.png

پلاگای کشیده حاکم طوری طراحی شده بود، تا این اختیار را به میزبان بده کنترل کاملی بر روی انگل داشته باشه. علاوه بر کنترل پلاگای خود، اونها میتونند کنترل انگل‌های زیردست را در بقیه هم بدست بگیرند و توانایی این را دارند که به خواست خودشان دچار جهش‌های باورنکردنی شوند. اثرات جانبی کمی بر روی توانایی‌های ذهنی میزبان بوجود میاد، اما انگل میتونه به اونها نیرویی باورنکردنی ببخشه. میزبانی که این پلاگا را حمل میکنه، تا زمانیکه بر قدرت جهش انگل غلبه کنه، میتونه بدون تغییر باقی بمونه. با این وجود اگر اونها مایل به این کار باشند، توانایی این را دارند تا از طریق این نیرو، جهش‌های خارق العاده و بسیار شدیدی در بدن‌شان بوجود بیاورند. به خاطر سطح کنترل پلاگای کشیده حاکم، دانشمندان بلیکووا قادر بودند نوعی رابطه ارباب و برده بین انسانها و سلاح‌های سازماندهی شده زیستی بوجود بیاورند، درست مثل ملکه زنبور و کارگرانش. یعنی انسانی که خودش را به عنوان میزبان به پلاگای حاکم الوده کرده، میتونه کنترل یک لیکر را مثل یک سگ رام و مطیع بدست بگیره.

6.png.9ec4f3b5411d081a8d2d10e6d6f345d5.png

گانادوها، گله

7.png.3dc871685e32d2ba7eeea386b4a6c971.png

اونها انسان‌هایی هستند که به میزبان انگل کنترل کننده ذهن تبدیل شدند. ممکنه در ظاهر انسان‌هایی معمولی به نظر برسند، قادر به حرف زدن و انجام وظایف روزانه خود باشند. اما اشتباه نکنید، اونها کاملا مطیع و فرمانبردار ارباب خود هستند. اگر بهشون دستوری داده بشه، بدون ترس از زخمی شدن و یا مردن بی اختیار حمله می‌ کنند. اونها قدرتی فوق العاده و تحمل زیادی در برابر درد دارند. زخمی که ممکنه یک انسان معمولی را فلج کنه، مثل یک درد کوچک برای یک گانادو میمونه.

8.png.bb96098b051c51166bbfda4b074be3bb.png9.png.19139ac5c8a0a5b13b3f2fe942ff13e2.png

زمانی که با گروهی از اونها مواجه می شوید باید بسیار هوشیار باشید، چرا که قادر هستند از مهارت‌های جنگی استفاده کنند. اونها میتونند روش‌های پیچیده حمله را با همکاری هم بکار ببرند، مخفی شوند و از پهلوها قربانی را مورد هدف قرار دهند.

لیکر

10.png.7fa862605d68840c7806595c17e8afd8.png

لیکر، کثافت‌های زشت کوچولو. این نوع جهش میتونه میزبان الوده شده را در بر بگیره و اون را به یک شکارچی بسیار کشنده تبدیل کنه. بطور باور نکردنی سریع هستند، قادرند به ارتفاع‌های زیاد و مسافت‌های طولانی پرش کنند. به خاطر استخوان‌بندی خاصی که دارند، خیلی سریع چهار دست و پا بر روی زمین راه میروند. با چنگال‌های تیزی که دارند، میتوانند از سطوح مختلف بالا بروند و از سقف‌ها اویزان شوند. یعنی میتونند طعمه خود را غافل گیر و تقریبا از هر جایی حمله کنند. چیزی که باید در موردش مراقب باشید، زبان لیکرهاست. گزارش‌هایی وجود داره، هرچند من خودم هنوز شخصا ندیدم، که زبان یک لیکر قادره سر یک انسان را از بدنش جدا کند.

11.png.a72747e1f23a79327a89e8ee9a6ec67e.png

من به شما گفتم لیکرها میتونند به طور ناگهانی حمله کنند، اما میتونید با چند تا ترفند خودتان را از حمله در امان نگه دارید. نابینا بودن، لیکرها نمیتونند با دیدن شکار کنند. در عوض اونها قدرت شنوایی بسیار بالایی دارند. قدرت شنوایی شما میتونه کمک کنه تا از حمله غافلگیرانه جلوگیری کنید. بدلیل اینکه اونها راه میروند، میتونید اغلب صدای کشیده شدن چنگال‌ها و بدن‌شان را بر روی سطوحی که از ان بالا میروند بشنوید. همچنین اونها معروف به این هستند که صدای جیغ بسیار مشخصی را از خود تولید می کنند. اگر قصد کشتن یکیشون را داشتید، ممکنه جیغ بلندی بکشند. که بیشتر برای خبر دادن به بقیه از مکان آنهاست.

12.png.88f0f0600d1441efe54be49e149f3c11.png

مکس: «دکتر!»

دکتر ویلیام گیبسن: «تقریبا تمومه.»

تایرانت

13.png.865195af83ed2a939e219b7c249092d3.png

استفاده از تایرانت در اسلاو شرقی نیز تایید شده است. تایرانت سلاح سازماندهی شده زیستی هست که در اصل بوسیله شرکت امبرلا بوجود آمد، تا نهایت شکل زیستی یک موجود زنده با بکار بردن تاثیر ویروس تی ساخته شود. اون دارای سطح بالایی از هوش و مهارت های جنگی برتر هست، به همراه مقاومتی شگفت انگیز زمانی که هدف خود را تعقیب می کند. موقعی که جان او در خطره، عامل محدود کننده خود را از بین می بره و به شکل یک سوپر تایرانت در میاد.

14.png.adfd5790627aff5e32c914e7aee69635.png

متاسفانه وقت برای توضیحات بیشتر نداریم. همین الان اطلاعات را برای شما میفرستم.

مکس: «وقتشه بریم، دکتر.»

دکتر ویلیام گیبسن: «فقط باید اپلود کنم. زود باش، زود باش.»

مکس: «دکتر، گوش کن.»

دکتر ویلیام گیبسن: «چیه؟...به نصفه رسیده.»

مکس: «ساکت!»

دکتر ویلیام گیبسن: «لیکرها!»

مکس: «اونها درست پشت در هستند. همینجا بمون. دکتر، بخواب روی زمین!»

(صدای شکسته شدن در و هیس هیس می آید.)

مکس: «نه! لعنتی! زود باش! برو عقب!»

(صدای شلیک اسلحه و بعد سکوت در حالی که لیکرها غرش می کنند.)

(صدای اسلحه خالی و فریاد یک لیکر.)

دکتر ویلیام گیبسن: «خدایا کمکمون کن...»

(لیکرها جیغ بلندی می کشند و صفحه کامپیوتر قبل از اینکه اپلود فایل کامل شود، محو می شود)

BaziTarsnak.ir©

ماخد: Projectumbrella.net

ویرایش شده در توسط MohammaD
  • خوشم اومد 4

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.