رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

در 7 ساعت قبل، ShinyMoon گفته است :

من فکر میکنم قیمتی که کپکام روی نسخه هفتم گذاشته میتونه یکی از دلایل این فروش پایین باشه. چون تقریبا هم قیمت بازی GTA V هست. شما خودت برای خرید اصل بازی حاضری پولتو خرج کدومش کنی؟ این قیمت گذاری یکم تخیلیه. تمام بازیای جدید بر حسب قابلیتاشون قیمت گذاری میشن. مثلا هیتمن یا بتلفیلد که همین رنج قیمت رو دارن، بخاطر قابلیتای دیگه بازی قیمتشون رفته بالا ولی نسخه هفتم اویل الکی قیمت بالا داره. 

ریمستر و زیرو با قیمت مناسبتری عرضه شدن و از طرفی هم بازیایی بودن که خیلیا انتظار انتشارشون رو میکشیدن. برای مثال خودم هیچکدوم از نسخه های اویل رو اصل نخریدم جز این دو نسخه! 

خب میدونید RE7 با اینکه بودجه کمتری نسبت به RE5 و RE6 داشته، اما هنوز هم برای کپکام یه بازی AAA و بزرگ توی سری اصلی و شماره دار محسوب میشه، بنابراین نمیتونند بازی رو با قیمتی کمتر از قیمت بازی های با این استاندارد یعنی 60 دلار عرضه کنند. اونها یه موتور بازیسازی جدید برای این بازی ساختند و همینطور یه استودیو اختصاصی با کلی دوربین پیشرفته و مدرن برای فتوگرامتری تاسیس کردند، بنابراین کم خرج نکردند و باید یه جوری این هزینه ها تامین بشه.

نگاه کنید کلا پابلیشر ها قیمت گذاری بازی ها بر اساس مدت زمان و بزرگ بودن بازی انجام نمیدن، بلکه بیشتر بر اساس میزان هزینه و بودجه ای که بازی داره و اون طرح و مقیاس پروژه ساخت بازی قیمت گذاری میکنند، تا اون هزینه های ساخت بازی تامین بشه و به اون سودی که میخوان برسند. وگرنه همونطور که خودتون هم اشاره کردید بازی هایی مثل GTAV یا بازی های اوپن ورد دیگه ای مثل Witcher 3 بعضا ممکنه بیشتر از 100 ساعت گیم پلی مفید داشته باشند و همون 60 دلار هستند.

البته قبول دارم بازی های 60 دلاری با این استاندارد امروزه حداقل باید بین 12 تا 16 ساعت گیم پلی داشته باشند و با یه گیم پلی خوب و مکانیزم های جذاب replay value یا ارزش دوباره بازی کردن رو بالا ببرند تا بتونه بازیکن رو حداقل برای مدتی سرگرم کنه. همین نکته ممکنه استثنا در مورد RE7 یکی از نقاط ضعف بازی باشه که مثل بازی های قبلی ارزش تکرار بالایی نداره، یا مد اضافه ای مثل مرسناریز نداره تا برای اونهایی که خیلی به کمپین و داستان علاقه ندارن بتونه بعد از تموم شدن بخش داستانی اونها سرگرم کنه. اما بنظرم در کل RE7 یه بازی با کیفیت و خوبی هست برای بار اول حداقل بین 8 تا 10 ساعت گیم پلی مفید داره و زیاد دور از استاندارد نیست، ضمن اینکه مد هایی مثل مد هاوس و بعضی از تروفی ها و غیره به خودی خود ارزش تکرار بازی بالا میبرند و زیاد هم بد نیست. اما در کل اگر یه مد اضافه مثل چیزی شبیه به مرسناریز یا رید مد یا بعضی از DLC ها رو بطور رایگان برای بازی اصلی قرار میدادن، بهتر بود.

ضمن اینکه همونطور که توی پست های قبلی هم بحث کردیم، در حال حاظر نمیشه گفت فروش بازی پایین بوده و بازی در نوع خودش تا الان فروش خوبی داشته و فعلا انتظارات کپکام رو براورده کرده. درسته، در مقایسه با دو نسخه قبلی توی باز زمانی مشابه فروش کمتری داشته، اما همونطور که خودتون هم اشاره کردید، مقایسه اون بازی های با RE7 اشتباه هست چونکه توی دو تا سبک کاملا متفاوت هستند و فن بیس متفاوتی دارند. شما اگر بازی های دیگه تو این سبک رو با RE7 مقایسه کنید میبینید که RE7 واقعا فروش خوبی داشته که خب این بیشتر دو تا دلیل عمده داره، یکی اینکه بالا هم گفتم بازی خوب و با کیفیتی هست و نقدهای خوبی داشته و یکی هم اینکه به هر حال اسم RE رو یدک میکشه و داره از شهرت برندش استفاده میکنه.     

• خوشم اومد 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من امروز بعد ماهها وارد توییتر شدم. اونجا دیدم مثل اینکه نسخه ژاپنی RE7 سانسور شده و کمتر وحشیانست. درسته؟

چندتا عکسم برای مقایسه گذاشته بودن که یکیش همون سر مامور پلیس توی یخچاله که جای سرش عکسشه. 

لینک به ارسال
در 13 دقیقه قبل، ShinyMoon گفته است :

من امروز بعد ماهها وارد توییتر شدم. اونجا دیدم مثل اینکه نسخه ژاپنی RE7 سانسور شده و کمتر وحشیانست. درسته؟

چندتا عکسم برای مقایسه گذاشته بودن که یکیش همون سر مامور پلیس توی یخچاله که جای سرش عکسشه. 

بله، درسته. برای ژاپن دو تا نسخه عرضه شده. یکی نسخه معمولی که سانسور شده هست و یکی هم Grotesque Version که بدون سانسور هست.

این یه مسئله عادی توی ژاپن هست و بخاطر قوانین خاصی که توی درجه بندی سنی بازی ها دارند بازی های با خشونت بالا رو سانسور میکنند. اما سازنده بازی خودش مختار هست از یه طریقی بازی رو بدون سانسور جدا از نسخه اصلی عرضه کنه، مثل همین عرضه یه نسخه جداگانه یا مثلا توی بازی Evil Within ژاپنی ها میتونستند با خرید یه DLC پولی با قیمت کم نسخه اصلی رو که سانسور شده بود بدون سانسور بازی کنند.

البته حتی توی نسخه های سانسور نشده هم باز یه چیزهای خاصی برای ژاپنی ها سانسور میشه و هیچ وقت نمیتونند بازی مثل غربی ها کاملا بدون سانسور تجربه کنند و تا اونجایی که میدونم این قضیه برای هم RE7 و هم EW صدق میکنه.   

• خوشم اومد 1
  • ها ها 1

لینک به ارسال

گرافیک خوب!ترس خوب! داستان خوب! شخصیت پردازی خوب!

فقط اون یارو آخریه چه کریسی بود آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:NewPack_ss:

لینک به ارسال

من هنوز اینو نرفتم فقط کمی از گیم پلیشو دیدم.

واقعا برای کپکام متاسفم داره این سری  رو خراب میکنه.اخه تا کی میخواد ادامه بده.؟

لینک به ارسال

در کل رزیدنت اویل 7 بد نبود 

اما من اصلا باهاش حال نکردم 

تنها فقط اویل 7 برای VR خوبه که ترس رو تجربه کنی همین 

و گرنه  گیم پلی  بد بود - داستان هم  بد نبود  

اما ای کاش کپکام که این همه زحمت کشیده بود حداقل کیفیت 4K میکرد بهتر بود 

اما با ساخت بازی اول شخص توانست نظر کابران و مشتری های بیشتر جذب کنه ...

اما در کل خوشم نیومده .... 

ویرایش شده در توسط AMIR GAMER

لینک به ارسال

به نظرم اویل 7 بازیه خوبی بود /: 
اما تنها یه مشکل داشت اونم این بود که خنده دار بود /: 
مثلا با منگنه دستشو میچسبونه و پاشو با یه مایع که به نظر بتادین ( شاید ) میاد پاشو که جک با بیل قطع کرده میچسبونه /:
یا اینکه جک بیکر با بیل تونست سر اون یارو پلیسه رو بزنه /:
جمجمه سفت تر از ایناست که با بیل بریده بشه هاا
/: البته خب کپ کام باید سعی کنه طرفدارا رو راضی نگه داره! مثلا با آوردن شخصیتای قدیمی و کامل کردن داستان بازی! 
نه اینکه هی زرت زرت شخصیت اضافه کنه :D:
:D:این فنای بی جنبه هم که میرن همه رو به هم میچسبونن.
ولی اینکه اول شخص بود خیلی خوب بود! 
خوشم اومد /: 
زیاد حرف زدم نه ؟ 
سلام /: اینجا تهران ساعت 12:05 دقیقه اس /: پیام منو از انجمن بازی ترسناک دارید :25r30wi: 

• خوشم اومد 1

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، emily pop گفته است :

به نظرم اویل 7 بازیه خوبی بود /: 
اما تنها یه مشکل داشت اونم این بود که خنده دار بود /: 
مثلا با منگنه دستشو میچسبونه و پاشو با یه مایع که به نظر بتادین ( شاید ) میاد پاشو که جک با بیل قطع کرده میچسبونه /:
یا اینکه جک بیکر با بیل تونست سر اون یارو پلیسه رو بزنه /:
جمجمه سفت تر از ایناست که با بیل بریده بشه هاا
/: البته خب کپ کام باید سعی کنه طرفدارا رو راضی نگه داره! مثلا با آوردن شخصیتای قدیمی و کامل کردن داستان بازی! 
نه اینکه هی زرت زرت شخصیت اضافه کنه :D:
:D:این فنای بی جنبه هم که میرن همه رو به هم میچسبونن.
ولی اینکه اول شخص بود خیلی خوب بود! 
خوشم اومد /: 
زیاد حرف زدم نه ؟ 
سلام /: اینجا تهران ساعت 12:05 دقیقه اس /: پیام منو از انجمن بازی ترسناک دارید :25r30wi: 

قضیه ی پا و دستش رو خوب اومدی:D::D: کلا این ایتن بدبخت تو بازی سلاخی شد :/

من فکر کنم کپکام با گندایی که قبلا زده الان دیگه خودش نمیدونه با شخصیتا چیکار کنه :D: به خاطر همین دیگه از شخصیتای قدیمی استفاده نمیکنه.

در مورد فنای بی جنبه هم که مگه خیلی وقت نیست که دیگه کسی رو الکی به کسی نمیچسبونن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مثلا اینبار میا رو به لوکاس بچسبونن :25r30wi::25r30wi::25r30wi:

• ها ها 2

لینک به ارسال

خب بعد از انتشار اخرین تریلر و اطلاعات مربوط به دی ال سی های جدید RE7 دیگه نتونستم صبر کنم و گفتم برای کنجکاوی و فان هم که شده بازی رو امتحان کنم ببینم روی سیستمم جواب میده یا نه، و در کمال ناباوری بازی روی سیستمم با وضعیت نسبتا خوبی اجرا میشد و بازی رو برای اولین بار تموم کردم. :NewPack_yahoo::DD: البته خب قاعدتا مجبور بودم همه تنظیمات گرافیکی بازی رو خاموش کنم، بخاطر همین گرافیک بازی در بازی های اومده بود پایین، اما از قدیم گفتن کاچی بهتر از هیچی هست. باز دم کپکام گرم که بازی رو جوری پولیش و بالانس کرده که روی سی پی یو دو هسته ای هم اجرا میشه.lol :D:

بازی روی ایزی برای من حدود 11 ساعت طول کشید. البته میدونم این زمان برای ایزی یکم زیاد هست، اما خب با شرایط و سیستمی که من داشتم واقعا بهتر از این هم نمیشد و ضمن اینکه من بار اول بیشتر برای درک داستان و اتمسفر بازی میکنم و بیشتر فایل های بازی رو با حوصله خوندم و لوکیشن ها هم خوب میگشتم. :D:

در مورد خود بازی نمیخوام نقد بنویسم یا چیز مفصلی بگم چون واقعا وقتش رو ندارم. فقط همین رو بگم که در کل یه بازی عالی و یکی از بهترین تجربه های من تو سری بود. تا حدی که به جرات میتونم بگم یه بازی تقریبا تمام تمام کلاسیک فقط یا زاویه دوربین اول شخص بود. اینبار واقعا اون جوهره و هسته اصلی گیم پلی سری کلاسیک در قالب دوربین اول شخص پیاده کردند. سه تا المان های اصلی گیم پلی سری کلاسیک که شامل مدیریت منابع و فضای محدود اینونتوری، بک ترکینگ و پازل ها میشه خیلی خوب با هم ترکیب و تو بازی پیاده کردند. یعنی شما میتونید دقیقا مثل سری کلاسیک این المان ها در کنار اتمسفر نسبتا خوب بازی حس کنید. البته اتسفر بازی شاید به اندازه سری کلاسیک قوی نباشه که اون بیشتر مربوط به ارت دایرکشن و روایت داستانی متفاوت بازی میشه که زیاد مثل سری کلاسیک قوی نیست. البته به استثناء قسمت اخر بازی که متاسفانه میشه گفت مثل سری مدرن به نوعی یه قسمت تمام خطی و رو به جلو و بدون هیچ پازل و بک ترکینگی هست و اون کیفیت لازم رو نداره. 

البته بازی خالی از اشکال هم نیست و اون هایی که بازی رو تجربه کردن احتمالا از این اشکال ها خبر دارن مثل شخصیت پردازی ضعیف کرکتر اصلی بازی، شوتینگ و گان پلی نه چندان خوب(البته طراحی و انیمیشن ریلود اسلحه ها خیلی باحال بود مخصوصا گریند لانچر و شاتگان، هد شات کردن مولد ها با شاتگان بسی حال میداد :D:)، تنوع کم دشمن ها و باس فایت ها و نبود محتوای و مدهای اضافه برای بازی، که دو مورد اول شاید قابل اغماض باشند، چون همونطور که سازندهای بازی هم قبلا تو مصاحبه ها گفته بودند یجورایی لازمه یه بازی survival horror کامل هستند، ولی خب میتونسند بهتر از این هم باشند و بنظرم دیگه لازم نیست شخصیت پرادزی و گان پلی برای یه بازی ترسناک بزرگ مثل RE با اون سابقه و پیشینه به این کوری و کمرنگی هم باشه.

اما دو مورد بعدی بنظرم واقعا قابل چشم پوشی نیستند، مخصوصا نبود هیچ مد اضافه ای برای بازی. تو سری که از نسخه دوم به بعد تقریبا تو همه بازی ها یه مینی گیم یه مد اضافه به غیر از کمپین اصلی بازی وجود داشته نبود هیچ محتوای اضافه ای واقعا جای لول داره.(حتی فکر کنم RE1 هم تو نسخه سگا سترن یه مینی گیم به اسم بتل گیم بهش اضافه شد) خیلی راحت میتونستند چند تا مپ از لوکیشن ها بازی رو انتخاب کنند و حداقل یه مینی گیم ساده به سبک همون بتل گیم یا اکستریمی بتل بازی های کلاسیک بسازند. بازی حتی نیو گیم پلاس هم نداره. :default_sad1: واقعا نمیدونم چرا باید یه بازی عالی با این کیفیت رو با این تصمیم های نادرست و احمقانه ناقص کرد و بهش لطمه زد. البته واقعا نمیشه درست قضاوت کرد و اینطور بنظر میرسه تمام تمرکزشون رو گذاشتن روی بازی اصلی که یه کمپین با کیفیت ارئه بدن و تا حدود زیادی هم به هدفشون رسیدن، ولی به هر حال این یه نکته منفی و نقص برای بازی محسوب میشه و اگر بازی حداقل یه مد اضافه داشت شاید مخاطب بیشتری پیدا میکرد و فروش خیلی بهتری هم داشت.

در نهایت بنظرم بعد از اون فاجعه RE6 دوباره با یه بازی خوش ساخت و با کیفیت تو سری طرف بودیم و مهمتر از اون بنظرم واقعا بعد از مدت ها دوباره طعم یه بازی کلاسیک واقعی منتها با یه زوایه دوربین متفاوت چشیدیم. بازی به شخصه برای من اگر جز Top 3 تو سری نباشه بعد از REmake و RE3 و RE2 تو رتبه چهارم هست. :D:      

لینک به ارسال

بازی خوبی بود، ولی همونطور که گفتی شخصیت اصلی اصلا خوب طراحی نشده بود و صدا گذاری ضعیفی نسبت به شرایط داشت در کنار این ها یخورده زیادی نترس بود لامصب کلا کار نداشت میزد میرفت جلو. یا واقعا از اون غیرتی ها درجه 1 بوده یا تجربه اولش نبوده. نمره 7 از 10 رو از طرف من داره.

• متشکرم 1

لینک به ارسال
در 22 ساعت قبل، Sapirus گفته است :

بازی خوبی بود، ولی همونطور که گفتی شخصیت اصلی اصلا خوب طراحی نشده بود و صدا گذاری ضعیفی نسبت به شرایط داشت در کنار این ها یخورده زیادی نترس بود لامصب کلا کار نداشت میزد میرفت جلو. یا واقعا از اون غیرتی ها درجه 1 بوده یا تجربه اولش نبوده. نمره 7 از 10 رو از طرف من داره.

بلی درسته، صدا گذاری اتان هم مثل شخصیت پردازیش نسبت به بقیه شخصیت ها واقعا ضعیف بود، هر چند بنظرم در کل خیلی بد و افتضاح هم نبود. :D:

اما این موضوع بقول شما نترس بودن و یا اینکه بدون هیچ ترسی جلو میرفت و خیلی نسبت به شرایط اطراف و موقعیت هایی که براش پیش میومد واکنش درستی نشون نمیداد یجورایی از همین صداگذاری و شخصیت پردازی ضعیف کرکتر سرچشمه میگیره. ضمن اینکه این موضوع رو به جلو بودن از  نقطه نظر گیم پلی کلا تو همه بازی ها یه چیز طبیعی هست و اینطور نیست که مثل رئالیسم یا فیلم ها کرکتر با هر برخورد یا مواجه با دشمن قبض روح بشه و با تمام وجود احساساتش رو بیان کنه. :D: مخصوصا اینکه این یه بازی اول شخص هست و ما چهره کرکتر اصلی رو نمبینیم و حتما میدونید نشون دادن احساسات یه کرکتر از طریق چهره خیلی راحت تر و بهتر از صدای خالی هست. :D:  

البته تو پست قبلی هم گفتم این شخصیت پردازی ضعیف کرکتر اصلی یه چیز قصدی و از عمد بوده که سازنده های بازی خودشون اینطور خواستند.

اما جدا از اتان، بنظرم شخصیت پردازی بقیه کرکترهای بازی خیلی خوب بود. برای من به شخصه بهترین کرکتر بازی لوکاس و در کنارش جک بود. لوکاس یجور پیچیدگی خاصی تو رفتارش داشت که اونو  از بقیه کرکترها متفاوت میکرد و منو بیشتر یاد جوکر مینداخت. :D: از رفتار و فایل های بازی هم معلوم بود حتی قبل از این قضایا و الوده شدنش مشکل روانی داشته و یه ادم با هوش بوده که از هوشش تو راه غلط استفاده میکرده. بیصبرانه منتظرم ببینم تو NaH چه پایانی در انتظارش هست. :D:

جک هم یکی از بهترین کرکترهای بازی بود و به نوعی بهترین لحضه های بازی رو به خودش اختصاص داده بود. بنظرم تمام مبارزه ها و برخوردهایی که باهاش داشتیم خاطره انگیز بودن و کلا شخصیت پردازی خیلی خوبی داشت. اون دیالوگ ها و گریه هاش برای همسر و خانواده اش تو مبارزه اخرش و یا چیزهایی که به اتان تو اون رویا گفت، نشون میداد که چه مصیبتی کشیده و چه سرنوشت تراژیکی داشته. کلا بنظرم همه شخصیت های داستان از اتان بگیر تا حتی انتاگونیست اصلی داستان یعنی اولین در نوع خودشون یجورایی طعمه ی سرنوشت تلخ و بد بودند و اینطور نبود که ذاتا بد باشند. هر چند بعضی هاشون سابقه بد و چرکی داشتند و بصورت مستقیم یا غیر مستقیم تو این فاجعه مسئول بودن، مثل میا که برای سازمانی که مسبب این همه اتفاقات بود کار میکرد و یا لوکاس که گفتم این وسط بین بیکرها وضعیتش فرق میکرد و طبق فایل ها و داستان بازی کاملا هوشیار بود و از کارهایی که میکرد واقعا لذت میبرد. :D:     

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، MohammaD گفته است :

بلی درسته، صدا گذاری اتان هم مثل شخصیت پردازیش نسبت به بقیه شخصیت ها واقعا ضعیف بود، هر چند بنظرم در کل خیلی بد و افتضاح هم نبود. :D:

اما این موضوع بقول شما نترس بودن و یا اینکه بدون هیچ ترسی جلو میرفت و خیلی نسبت به شرایط اطراف و موقعیت هایی که براش پیش میومد واکنش درستی نشون نمیداد یجورایی از همین صداگذاری و شخصیت پردازی ضعیف کرکتر سرچشمه میگیره. ضمن اینکه این موضوع رو به جلو بودن از  نقطه نظر گیم پلی کلا تو همه بازی ها یه چیز طبیعی هست و اینطور نیست که مثل رئالیسم یا فیلم ها کرکتر با هر برخورد یا مواجه با دشمن قبض روح بشه و با تمام وجود احساساتش رو بیان کنه. :D: مخصوصا اینکه این یه بازی اول شخص هست و ما چهره کرکتر اصلی رو نمبینیم و حتما میدونید نشون دادن احساسات یه کرکتر از طریق چهره خیلی راحت تر و بهتر از صدای خالی هست. :D:  

زیاد موضوع اول شخص بودن دردسر ساز نیست، همونطور که گفتید بحث صدا گذاری و همچنین نوشتن دیالوگ های مناسب هست برای اتفاقات مختلف. شما وقتی به Out last نگاه میکنید اون نفس نفس های شخصیت  و صداهای دیگه یک ترس افزون بر ترس شما هستند. واقعیت اینه که نشون دادن ترس در حالت اول شخص خیلی ساده تر از بقیه هست چون نیاز به طراحی چهره نداره. بازی به اون سمت میره که شما مجبور بشید از هر چیزی به اجبار برای زنده موندن استفاده کنید ولی صدا گذاری و طراحی ترس خود شخصیت چیز دیگه ای رو نشون میده، یه جواریی این حس رو داره که شما از همون اولش هم یه حرفه ای هستی.

• ها ها 1

لینک به ارسال

ولی بیاین با انصاف باشیم(یکم هم بسه ها!)

رزدنت ایول 1،2،3 خب ترسناک بودن ولی نه توی این زمان ما(آوت لست و و و )

نسخه چهار هم که دیگه مثل ماریو شده(ترسناک نیس خو...)

پنج و شیش هم که کالاف بود کلا

هفت واقعا و انصافا ترسناک بود...

این اول شخص بودنش واقعا ترسناکش کرده بود

چون نمیدونی پشت در و این ور و اون ور چه موجودی منتظرته :585552aff0f7e_emoticon(12):

به هر حال 

keep calm and don't fear

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری